Duvar Kağıdı Tutkalı


Açıklama: Kağıt tutkalları arasındaki farklar ve öne çıkan ürünler
Kategori: Montaj- uygulama
Eklenme Tarihi: 18.Mayıs.2010
Geçerli Tarih: 21.Mayıs.2019, 14:27
Site: Duvar Kağıdı - Kaplama Portalı
URL: http://www.duvarr.com/haber_detay.asp?haberID=40


Duvar kaplama malzemelerinde artan seçeneklerin parelelinde, bu malzemeleri yapıştırmada kullanılan toz yapıştırıcılarda da seçenekler oluşmaya başladı.

Vinil, non-woven, normal kağıt vs. yanı sıra gramaj farkları da değişik tutkallar kullanılması ihtiyacını doğuruyor.

Basit tutkalların yetersiz yapıştırma gücü ya da ancak kağıt esaslı duvar kağıtlarına göre ayarlanmış olması, ithal olan ve vinil içerikli kaplamalarda sorunlar çıkmasına neden olmaktadır.

Yapıştırma gücü yanı sıra özellikle duvar kağıdı üzerinde leke yapmayacak malzemeler tercih edilmelidir. Beğendiğiniz kaplama, montaj sonrası tutkal lekeleri yüzünden rezil bir görünüme bürünebilir.

Yapıştırma gücü az ama daha ucuz olan duvar kağıdı tutkalları kullanılmaya devam ediyor. İçerisine çeşitli katkı maddeleri ilave edilerek güçlendirilmeye çlışılan ucuz malzeme, katkıların bedeli de üzerine eklenince hiç de ucuz olmuyor. Dahası bu karışım oldukça leke bırakıcı bir tutkala dönüşüyor.

İtalya ACM Adesivi Colle Mastici firması bu sorunların çaresini bulmuş.
Rivestimenti Murali marka yapıştırıcı halen piyasadaki en güçlü ve leke bırakmayan yapıştırıcı olarak nitelendiriliyor.


Birçok duvar kağıdı ustası tarafından denenen yapıştırıcı tam not alıyor ve ustalar tarafından aranılan bir yapıştırıcı olmuş durumda.

250 gramlık ambalajı ile 5-7 rulo arasında (kaplama gramajına göre) yapıştırma sağlayan ürün doğal ve çevreye zarar vermeyecek yapısı ile diğer yapıştırıcılara fark atıyor.

Beğenerek satın aldığınız duvar kağıdınızın duvarda durmasını sağlayacak olan yapıştırıcıların seçiminde de dikkatli olunuz.
Duvarr.com ve birçok duvar kağıdı ustası Rivestimenti Murali'yi öneriyor.
Bu ürün ile ilgili bilgi almak için 0212 514 00 67-68 nolu telefonları arayabilirsiniz.