Duvar kağıdı ve püf noktaları


Açıklama: Duvar kağıdı hakkındaki bazı bilgiler
Kategori: Montaj- uygulama
Eklenme Tarihi: 07.Nisan.2008
Geçerli Tarih: 21.Mayıs.2019, 13:30
Site: Duvar Kağıdı - Kaplama Portalı
URL: http://www.duvarr.com/haber_detay.asp?haberID=4


1-Duvar kağıdı ıslak bezle silinebilir mi? Üzerinde yazan talimatlara göre, duvar kağıdınızı silebilir; hatta bazılarını hem silebilir hem de fırça veya sünger yardımıyla temizleyebilirsiniz. Bunun için, duvar kağıdınızın üzerindeki standart sembollere ve talimatlara bakmanız gerekiyor.

2-Hasar oluşan duvar kağıdı yenisiyle değiştirilebilir mi? Çoğu duvar kağıdı sökülebilir özelliktedir Hatta duvarlarda kalıntı ve iz bırakmaz. Bu özellikteki duvar kağıdınızı, ek yerlerinden rahatlıkla sökerek yenisi ile değiştirebilirsiniz.

3-Plastik boya üzerine duvar kağıdı kaplatabilir miyim? Eski plastik ve akrilik su bazlı boyalar duvarla zayıf bir tutunma sağladıkları için, bu tip boyaların mümkünse kazınması veya başka bir kaplama malzemesiyle üzerlerinin kaplanması gerekiyor.

4-Saten boya üzerine duvar kağıdı uygulaması yaptırabilir miyim? Saten boya üzerine duvar kağıdı uygulaması yaptırabilirsiniz fakat duvarın hava sirkilasyonu açısından, saten boya üzerindeki örtücü tabakayı kabaca zımparalamanızda fayda var.

5-Duvar kağıdının kullanım ömrü ne kadardır? Duvar kağıtlarının genellikle, ürün cinslerine göre yaklaşık olarak 10 yıl, bazı ürünlerde 15 yıl solmama ve renk garantileri vardır.