Duvar Kaplamalarında Bütünsel Görünüm


Açıklama: Bir duvar kaplaması eğer estetik kaygılar güdülmeden uygulanırsa, çıkacak sonuç tatmin edici olmayabilir.
Kategori: Montaj- uygulama
Eklenme Tarihi: 14.Ocak.2009
Geçerli Tarih: 21.Mayıs.2019, 14:16
Site: Duvar Kağıdı - Kaplama Portalı
URL: http://www.duvarr.com/haber_detay.asp?haberID=22


Duvar kaplamaları (duvar kağıtları) neden  bütünsel görünmelidir?
Aslında malzeme kavramı olarak ölçümlendirdiğimizde 0.53 cm, 0.70 cm, 1.06 cm eninde olan rulolar, desen içeriği bakımından sonsuz zenginliktedir.

Bir duvar kaplaması eğer  estetik kaygılar güdülmeden uygulanırsa, çıkacak sonuç tatmin edici olmayabilir. Bu yüzden  uygulama kriterlerine özen gösterilmeksizin yapılmış bir duvar kaplama ürünü, mekanımızda  istediğimiz  görsel efekt zenginliği sağlayamacaktır. Önemli ayrıntılar ise bizi doğru sonuca ulaştırır.

Kendisi zaten üst yüzey kalınlığı ( Görsel derinlik hissi) ve alt yapışma kalınlığı kağıt yada (Non Noven) belli bir hacime sahip olan malzememiz ek yerlerinden desen kriterlerine,  ekleri  birleştirme kriterlerine azami  özen göstererek yapılmalı, dolayısıyla duvarımızda bir bütün şeklinde durmalıdır.

Düzgün işçilikse, bu ek yerlerini hiç görmediğimiz yada, farklı duvar kaplamaları (Örnekse hasır) yada  minimal düzeyde kaplamanın yapısı gereği gördüğümüzden ibaret olmalıdır.

Amaçsa  bir  duvarda, malzeme içeriğine uygun  olarak estetik kaygıları  ön planda tutarak bütünsel görünümü  elde etmemiz gerektiğidir.

Dekorasyon  malzememizi  farklı  kılan,  duvarımızda  mükkemele yakın görsel  bütünlüğü  sağlama  amacı  olmalıdır.
Yoksa  size  göre  en  kaliteli  ürünü almış  bile  olsanız, eğer  düzgün  bir  elden çıkmamış ise  mekanımızda istediğimiz etkiyi yaratmayacaktır.

 
Bu yüzden en az aldığınız kaliteli  bir ürün kadar uygulama  ile ilgili hassasiyetinizi dile getirmeli, uygulamanın işini ehli kişilerce yapılmasını ürünü aldığınız yerden talep edebilirsiniz.