4 Duvar Arasına Sıkışmayın!


Açıklama: Günümüz dekorasyon anlayışında temel mekan elemanlarının varlığı onları sadece kapatıp gözardı etmekten ziyade bütünün önemli ve kullanılabilir birer parçası olarak ele almaktadır
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 14.Ağustos.2008
Geçerli Tarih: 17.Şubat.2019, 11:23
Site: Duvar Kağıdı - Kaplama Portalı
URL: http://www.duvarr.com/haber_detay.asp?haberID=11


Bu yaklaşım tarzı özellikle duvarları; sınırlayan, bölen, ayıran bir unsur olmaktan çıkarıp özel ürünlerle dekorasyonu tamamlayan kullanım alanlarına dönüştürmekte.

 

Bu aşamada duvarlara ve bölmelere ne tür bir malzeme uygulanacağı gündeme gelmekte. Ürün çeşitliliği, kullanım alanlarına göre farklılığı teknolojik özellikleri gözönünde bulundurulduğunda en mantıklı gözüken alternatif duvar kağıdı olarak görülüyor. Duvar kağıtlarına olan ilginin gün geçtikçe artması ve bu sektörde özellikle kendi koleksiyonu olan ürün ve markasını oluşturmuş firmaların önderliğinde çok ciddi alternatifler yaratmaktadır.

 

Turuncu Dizayn 8 yıldır dekorasyon, perde ve perdelik kumaş, tül, döşemelik kumaş alanında faliyetlerini sürdürmekte. Son 2 senedir özellikle dekorasyon ögesinin önemli bir parçası olan duvar kağıtları alanında çalışmalarını sürdürmekte.

 

Bugüne kadar yaptığı her işte farklı yaklaşımlar gösteren Turuncu Dizayn, Duvar kağıdı sektörüne de kendi markasıyla oluşturduğu çok önemli koleksiyonuyla giriş yaparak başladı.

 

Felsefesinde trendleri takip ederek varolanı buraya taşımaktan çok, başlıbaşına trend yaratacak kitap koleksiyonlar üzerine çalışmak olan Turuncu Dizayn, 2006/2007 senesinde 3 farklı isimden oluşan (Tappa, Brezza, Corazon) koleksiyonunu, toplamda bu koleksiyonlar altında bulunan 30 kataloğu beğeniye sundu. O yıl içerisinde Türkiye genelinde ve yurtdışında birçok bayi ağına ulaştı. Bu yıl 7 kitaptan oluşan herbiri ayrı koleksiyon olan 2008/2009 sunumunu Evtex 2008 fuarında yaptı. Dünyaca ünlü tasarımcıların oluşturduğu 2008/2009 trend alanında farklı dekorasyon tarzlarında oluşturulan mekanlarda Turuncu Dizayn’ın kağıtları kullanıldı.

 

Koleksiyonun en önemli özelliği her bütçeye uygun geniş fiyat aralığında farklı zevk ve nitelikte birçok kağıdın yeralmasıdır. Kağıt çeşitliliği açısından ıslak zeminlerde kullanılan (mutfak, banyo) vinly kağıtlar, proje kağıtları, dekoratif kağıtlar, kağıt esaslı naturel duvar kağıtları, özel taşlı ve el işlemeli kağıtlar, altın-gümüş varaklı kağıtlar, çocuk odası kağıtları bulunmaktadır. 

 
2009 Turuncu Dizayn Trend ürünleri www.turuncudizayn.com sayfasından görülebilir.